/Files/images/20150903173413-books-shop-fair-library-used-bookshelf-literature-study-textbooks.jpeg

Коли не знаєте, що читати— сміливо обирайте будь яку зкнижок цієї добірки.

1. Еріх Марія Ремарк— На Західному фронті без змін

Школярів, рибалок, фермерів вирвали зізвичного життя ікинули укриваву бійню. Тисячі зних навіки залишаться наполях війни, тисячі тих, хто виживуть, позаздрять загиблим. Пауль пішов нафронт. Минуло кілька тижнів— ізйого класу живими залишилося вісім хлопців. Авійні невидно кінця…

2.Оскар Вайлд— Портрет Доріана Грея

«Портрет Доріана Ґрея»— вершина проповідуваного Оскаром Вайлдом естетизму іводночас великої мистецької сили заперечення декадентських крайнощів цієї концепції; цеодин ізнайпарадоксальніших романів модернізму.
Засловами самого письменника, «справжня мораль цього твору полягає втому, щовсяке надуживання, так само, якісамозречення, тягне засобою покару». Моральний злочин призводить доколапсу естетики. Щеодині, можливо, найголовніший урок цього роману полягає втому, щолюдина неможе надміру загравати ані змистецтвом, ані зжиттям.

3. Ґабріель Ґарсія Маркес— Кохання під час холери

Колись головна героїня роману Ферміна Даса знехтувала юнацькою любов’ю Флорентіно Аріси істала дружиною поважного доктора. Але Флорентіно чекає свого часу— цілих 54роки… Здається, унього вже зовсім незалишилося часу, івсеж він домагається свого— ідвоє літніх людей, які окремо прожили свої повноцінні життя, нарешті всеж з’єднується. Вони вирушають укруїз накораблі, щоналежить Арісі, ащоб уникнути зайвих зупинок для митних перевірок іпересудів, вивішують прапор, який означає, щонасудні— хвороба. Однак зтаким прапором їхнепускають нідоодного порту. Івони пливуть іпливуть…

4. Хорхе Луїс Борхес— Вигадані історії

Хорхе Луїс Борхес відомий іякпоет, іякпрозаїк. Засвій вагомий внесок улітературу він був пошанований премією Сервантеса— найпрестижнішою літературною нагородою віспаномовних країнах. Лаконічні прозаїчні фантазії або пригодницькі йдетективні історії цього уславленого аргентинського письменника часто маскують роздуми про серйозні проблеми.

«Вигадані історії» вперше опубліковано у 1940році; Дозбірки увійшли оповідання, щоїхміж собою пов’язують теми— сни, лабіринти, бібліотеки, дзеркала, вигадані письменники, філософія ірелігія.

5.Джером Селінджер - Ловець у житі

У романі від імені 16-річного підлітка Голдена Колфілда у вельми відвертій формі розповідається про загострене сприйняття американської дійсності й неприйняття загальних канонів і моралі сучасного суспільства.

Сімнадцятирічний Голден Колфілд, головний герой твору, перебуваючи на лікуванні у туберкульозному диспансері, розповідає про те, що сталося майже рік тому, коли йому було шістнадцять років. Автор знайомить нас з героєм в хвилину гострої моральної кризи, коли зіткнення з навколишнім світом стало для Голдена нестерпним. По-перше, після багатьох нагадувань і попереджень Голдена виключають за неуспішність із Пенсі, привілейованої школи,— попереду у нього нерадісний шлях додому в Нью-Йорк, тим більше, що його вже виключали з тої ж причини з трьох інших коледжів. По-друге, Голден не зміг впоратися з роллю капітана шкільної команди: через неуважність він залишив у метро все спортивне спорядження своїх товаришів, і всій команді довелося ні з чим повертатися до рідної школи. По-третє, сам Голден дає підстави для складних відносин з товаришами. Він дуже соромливий, нелюб'язний, часто буває просто грубим, намагається притримуватись насмішкуватого тону в розмові з товаришами.

Але над усе Голдена пригнічує відсутність елементарної людяності у стосунках між людьми. Навколо обман і лицемірство, «липа», як сказав сам Голден.

Він тяжко страждає від безвиході, приреченості усіх його спроб побудувати своє життя на справедливості та відкритості. Вчитись для того, щоб «працювати у якій-небудь конторі, їздити на роботу в машині або автобусах по Медисон-авеню і читати газети, і грати в бридж усі вечори, і ходити в кіно»,— таким уявляється Голдену життя більшості забезпечених американців. Але таке життя для нього неприйнятне. Звідси його самотність, внутрішня ізоляція від навколишнього світу, повний розлад відносно головних життєвих цінностей, небажання підлаштовуватись під світ дорослих. Голден дуже боляче переживає перехід із світу дитячого, відкритого і демократичного, у світ дорослий, повний умовностей і розмежувань. Голден мріє врятувати дітей від прірви дорослішання, недаремно дещо змінені слова Р. Бернса «Якщо ти ловив когось увечері в житі» винесені в назву книги.

Більше усього Голден боїться стати таким, як дорослі, пристосуватися до навколишньої неправди, тому він і повстає проти того, що здається йому «показухою».

У свій час Голден пережив те, що переживає кожен підліток його віку. Йому здається, що світ повстає проти нього, що все навколо— холодне й бездушне. Тому і захоплює герой кожне нове покоління підлітків, що переживає подібну драму. Адже вони знаходять у переживаннях Голдена думки і почуття, подібні до своїх власних.

Кiлькiсть переглядiв: 1856