Книга року

У Богуславській "Публічній бібліотеці" щороку проводиться моніторинг «Книга року». Відстежуються нові тенденції сучасної вітчизняної та зарубіжної літератури, а також пов’язані з ними зміни читацьких уподобань. Звичайно, працівники бібліотеки намагаються слідкувати за літературою, що набуває популярності як в Україні, так і за її межами. Як казав давньоримський драматург Теренцій: «Скільки людей, стільки й думок», тому нам надскладно обрати книгу , яка найбільш припала до душі нашому читачу.

Запустивши руку у «Картотеку підвищеного попиту», було визначено три лідери : Дарина Гнатко «Скеля червоного сонця», Андрій Кокотюха «Червоний» та Наталія Дурунда «Зрада». За допомогою соціологічного опитування, яке у зв′язку з карантинними обмеженнями, проводилося онлайн на просторах наших соціальних сторінок , виявили лідера читання - книгу Дарини Гнатко «Скеля червоного сонця». До речі, минулого року вона потрапила в п′ятірку найпопулярніших книг нашої бібліотеки.

Автор цієї чудової книги, Дарина Гнатко (Юлія Іргізова) — сучасна українська письменниця, дипломант літературного конкурсу «Коронація слова», її романи зараз дуже затребувані й користуються великою популярністю. Автор пише простою, зрозумілою мовою, а її історії сколихують душу й серце.

Народилася та зросла у мальовничому місті Кременчуці, що в Полтавській області, на березі чудової річки Дніпро. Виховувалася матір′ю та бабусею, що походили з козацького роду. Діда її по матері, який тримав свій магазин, розкуркулили, а синів його вбили комуністи у 1918 році. Деякою мірою саме ця сімейна історія й надихнула письменницю до творчості. З дитинства мала любов до книги і до читання. Лише за порадою мами Юлія вирішила взяти участь у конкурсі «Коронація слова», особливо не сподіваючись на перемогу. Та сталося так, що жюрі порадило рукописи її творів видавництву.

В книзі йдеться про двох сестер. Заборонений плід завжди солодкий. Як і заборонене кохання. Зажадати чоловіка власної сестри… Чи ж могла уявити Феодося Тодорович, що її серце охопить така пристрасть до красеня-сотника? І що власна сестра стане перешкодою на її шляху. Мирослава не хотіла поступатися своїм коханням. Але й Феодося не збиралася відступати. Того дня, на скелі, її пальці сталевим намистом зімкнулися на шиї сестри. Мирослава пообіцяла, що жінки-нащадки Феодосії заплатять за її гріх. Минатимуть роки, змінятимуться епохи. А жінки з роду Тодоровичів будуть приходити на цю скелю, одна за одною, відчувши все, що відчула Мирослава…. Кому вдасться розірвати замкнене коло давнього прокляття?

Писати про книгу можна багато та , все ж , радимо прочитати Вам її особисто, адже жоден переказ не може порівнятися з оригіналом.

Також можемо похизуватися іншими книгами авторки, що не менш популярні: «Тінь аспида», «Гніздо кажана», «Притулок семи вітрів», «Катерина», «Проклята краса» та інші. Повірте, жодна з них не залишить Вас байдужими, тож ласкаво просимо до нашої бібліотеки.

Серба Т.В., бібліотекар

/Files/images/2020/images.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 287