/Files/images/1/yuriy-izdryk.jpg

Юрій Романович Іздрик - український прозаїк, поет, культуролог, автор концептуального журнального проекту «Четвер». Народився 16 серпня 1962 року в Калуші (Івано-Франківська область). У школі вчився на відмінно, цікавився літературою: читав Всеволода Нестайка, Степана Руданського, О.Купріна, Велику радянську енциклопедію, любив математику, грав у шкільному ансамблі. Ю.Іздрик також закінчив музичну школу по класу віолончелі та фортепіано, самотужки опанував гру на гітарі та мандоліні.


У 14 років написав перші вірші, щоправда російською мовою. Особливу роль у літературній творчості митця відіграв чотиритомник Хемінгуея, котрий став «першим підручником справжньої української літературної мови» і дав зрозуміти, «що всі речі, всі емоції, всі переживання, все взагалі можна передати своєю рідною мовою». По закінченні школи вступив на навчання у Львівський політехнічний інститут на механіко-технологічний факультет. У студентські роки вивчав історію мистецтва, відвідував публічні лекції з мистецтвознавства, грав у рок-гурті, брав участь у постановках самодіяльного студентського театру.

Закінчивши університет у 1984 р., Юрко Іздрик почав працювати інженером на Івано-Франківському заводі автоматизованих ливарних машин (1984—1986), згодом — у Калуському науково-дослідному інституті галургії (1986—1990). Наприкінці 80-их років письменник активно включився у мистецьке життя. У 1989 р. виходять перші номери журналу — «Четвер». Саме в «Четверзі» були опубліковані цикл оповідань «Остання війна» та поетичний цикл «Десять віршів про Батьківщину». Після літературного дебюту митець ненадовго перериває письменницьку творчість. Окрім редакції «Четверга», Іздрик починає активно займатися малярством і приймає участь у художніх виставках, займається художнім оформленням книжок і журналів. У 1994 році виходить повість «Острів Крк» (1994). У перервах між написанням книг Ю.Іздрик співпрацює з газетою «День», продовжує редагувати «Четвер», займається музикою, створює музичні цикли на вірші Анни Кирпан та Юрія Андруховича. Справжнім злетом у літературній творчості Юрка Іздрика став роман «Воццек» (1998), у якому автор по-справжньому розкрив своє обдарування. У 2000 р. світ побачив наступний роман «Подвійний Леон». У 2004 р. з’являється принципово новий роман у новелах «АМтм». У 2008 р. з’явився останній 30-ий номер журналу «Четвер», видавництво якого поки що призупинено. У 2009 р. видається збірка есеїв та шкіців «Флешка 2GB» та «ТАКЕ», за яку автор отримав нагороду «Книга року Бі-Бі-Сі 2009». У 2011 р. письменник представив книгу «Underwor(l)d» («Підземелля»)- поезії, есе та колажі. 2013 у Львові друком вийшла поетична збірка «Іздрик. Ю», тексти якої публікувалися раніше у блозі автора «Мертвий щоденник».

Живе і працює у Калуші. Його часто називають “людиною-оркестром”, оскільки крім літератури він займається ще музикою та живописом. Варто прочитати: “ТАКЕ”, “АМ-тм”, “Ю”, “Воццек”, “Флешка”.

Кiлькiсть переглядiв: 339