"Свіча і молитва - окраєць для загублених душ" (до 85-річчя трагедії Голодомору 1932-1933 рр. в Україні)

День пам'яті жертв Голодоморів— щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.

Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні. У церемоніальних заходах біля Меморіального знаку «Свічка пам'яті» в Києві також беруть участь перші особи держави, керівники іноземних країн, парламентів та міжнародних організацій, урядовці з різних країн, дипломати, представники релігійних конфесій, регіональні делегації, громадські і культурні діячі, свідки Великого Голоду.

Вагомого приводу для Голодомору 1932-1933 років не було. Влада СРСР запровадила його штучно, проводячи примусові хлібозаготівлі. Відповідно до яких кожен селянин повинен був здавати певну норму зерна. У селян, які не могли здати цю норму, забирали всю худобу та іншу їжу. Дороги у великі міста були перекриті, а тих, хто намагався прорватися, розстрілювали на місці. Така політика продовжувалася протягом 17 місяців.

За весь час Голодомору загинуло близько 4 мільйонів людей. А взимку люди гинули особливо часто: 24 людини у хвилину, з яких було понад 80% українців, трохи менше 5 відсотків росіян, а інші: євреї, поляки, білоруси, болгари. Половина жертв була у віці від 6 місяців до 17 років.

Проте точних даних про кількість жертв немає тому, що всі документи були відразу ж знищені. Історики, говорячи про втрати, розходяться в цифрах від 2 мільйонів до 10.

У січні 2010 року Апеляційний суд Києва визнав сімох радянських керівників винуватцями організації геноциду українців. Серед них - генсек ЦК ВКП(б) Йосиф Сталін, голова Раднаркому СРСР В’ячеслав Молотов, секретарі ЦК ВКП(б) Лазарь Каганович і Павло Постишев, генсек ЦК Компартії України Станіслав Косіор, його другий секретар Мендель Хатаєвич і голова Раднаркому УРСР Влас Чубар.

У 2006 році Верховна Рада України офіційно назвала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Цю ініціативу підтримало 24 країни по всьому світу.

На знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання о 16:00, а також із настанням темряви потрібно запалити і поставити свічку на підвіконня так, щоб її було видно з двору- Всеукраїнська акція "Запали свічку" о 16:01.

В Богуславській районній бібліотеці діяла виставка-реквієм "Свіча і молитва - окраєць для загублених душ" (До 85-річчя трагедії Голодомору 1932-1933 рр. в Україні).

/Files/images/t/DSC_0317.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 129