Правознавчий калейдоскоп

Найважливішим завданням є формування майбутнього країни, виховання вільних, відповідальних людей, гідних громадян своєї держави. Визначальною характеристикою громадської зрілості є розвинена правосвідомість – усвідомлення особою своїх прав, свобод, обов’язків, позитивне ставлення до закону, до держави. Тому одним із головних напрямків сучасної бібліотеки поряд із сім’єю, школою та іншими соціальними інститутами суспільства є правове виховання населення.
Бібліотекарі Богуславської централізованої бібліотечної системи плідно працюють в різних напрямках популяризації літератури з питань права. Особливим аспектом цієї роботи є інформаційне забезпечення всіх категорій користувачів. З цією метою протягом 2018-2019 років серед бібліотек системи проходив районний огляд-конкурс «Правознавчий калейдоскоп» на кращу організацію роботи з правової освіти серед різних верств населення, профілактики правопорушень, формування здорового способу життя, забезпечення всебічного розвитку особистості.

В огляді-конкурсі взяли участь усі бібліотеки, що входять до складу ЦБС. Аналіз матеріалів, які були подані на конкурс, показав, що всі бібліотеки району активно популяризують правові знання серед громади. Бібліотеки відобразили організацію роботи з правової освіти населення в додаткових матеріалах, від чого і відштовхувалось журі при визначені переможців.

«Подякою» були відзначені: колективи відділу районної бібліотеки та відділу обслуговування дітей, Коваль Н.Ф. – бібліотекар бібліотеки-філії №22 с.Синиця, Марієва Л.С. – бібліотекар бібліотеки-філії №25 с.Тептіївка, Запорізька Р.О. – бібліотекар бібліотеки-філії №33 с.Чайки, Швидка А.І. – зав.бібліотекою-філією №28 с.Хохітва та Яцюченко Н.Л. – зав.бібліотекою-філією №35 с.Розкопанці.

Досвід показав, що робота в цьому напрямку актуальна і своєчасна. Проте в діяльності бібліотек Богуславської ЦБС по розвитку правосвідомості молоді більше проблем, ніж успіхів. В бібліотечних фондах література по праву давно застаріла. Нових надходжень зовсім мало і вони, як правило, в 1-2 примірниках, що затрудняє роботу з ними. Документи, що видають різноманітні освітні, громадські організації і фонди мають незначні тиражі і до наших бібліотек не потрапляють. Складна ситуація і з періодичними виданнями. Якщо для районної бібліотеки, дякуючи Богуславській РДА, були передплачені газети та журнали, то до деяких сільських бібліотек-філій не надходить зовсім нічого, і, відповідно немає нової правової інформації. Відсутність комп’ютерних технологій у більшості бібліотек системи не дає можливості використовувати правову інформацію з мережі Інтернет.

Богуславська централізована бібліотечна система тісно співпрацює із спеціалістами: відділення Пенсійного фонду, відділення «Богуславське бюро безоплатної правової допомоги», центру соціальних служб сім’ї дітей та молоді, служби у справах дітей та Всеукраїнським об’єднанням «Інститут «Республіка»».

Правова держава починається з громадянина, який знає, розуміє і поважає Закони своєї країни. А наше завдання – забезпечити вільний доступ кожної людини до правової інформації, сприяючи розбудові демократичного громадянського суспільства. Тому, бібліотечні працівники району, і надалі будуть продовжувати свою інформаційну місію по сприянню підвищення рівня правової і правозахисної культури та виробленню активної громадянської позиції.

Адміністрація районної бібліотеки

/Files/images/2020/1фото.jpg

/Files/images/2020/2.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 140