Розмовний клуб української мови

Мова -це мудрість

Мова -це сила

Мова -це єдність

І Мова -це красиво...

Ю. Рибчинський

/Files/images/2022r_/IMG_20220714_113553.jpg

РОЗМОВНИЙ КЛУБ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ "Розгадаймо секрет паляниці!", який діє під гаслом "Говорімо українською мовою!" набирає все більших обертів! Цього разу, засідання розмовного клубу відбулося у фойє Будинку культури м. Богуслава, де працюють наші майстрині, волонтери, працівники соціально-гуманітарного управління, діти та й небайдужі громадяни, котрі щодня плетуть маскувальні сітки для наших захисників на передові позиції.

/Files/images/2022r_/IMG_20220714_134035.jpg

Інна Бабій продекламувала вірш "Мова" та підготувала для невтомних трудівниць цікаві факти про українську мову:

Єдиною державною мовою нашої країни є українська. Наша мова пройшла нелегкий шлях. Однак, попри всі перешкоди, для мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей.

Перша згадка про українську мову датується аж 448 роком н.е., коли візантійський історик Пріск Панійський, перебуваючи в таборі гунського володаря Аттіли на території сучасної України, записав слова "мед" і "страва".

Сучасна українська мова має близько 256 тисяч слів.

Українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу.

Найуживанішою в українському алфавіті є літера «п». Саме з неї починається найбільша кількість слів. Натомість найменш уживана — «ф», її вживають переважно в запозичених словах.

В Українській мові, на відміну від решти інших східнослов'янських мов іменник має 7 відмінків один з яких – кличний.

В українській мові безліч синонімів. Наприклад, слово "горизонт" має синоніми: обрій, небозвід, небосхил, крайнебо, круговид, кругозір, а також кругогляд, виднокруг, видноколо, виднокрай, небокрай, овид, - разом дванадцять.

Назви дитинчат тварин — іменники середнього роду: теля, котеня, жабеня.

Найбільше перекладів серед українських творів має "Заповіт" Тараса Шевченка: його переклали 147 мовами народів світу.

Найдовше слово в українській мові складається з 30 літер! “дихлордифенілтрихлорметилметан” (це хімікат для боротьби зі шкідниками). Спробуйте вимовити!

Українська мова багата на зменшувальні форми. Зменшувальну форму має навіть слово "вороги" – "вороженьки".

/Files/images/2022r_/IMG_20220714_134130.jpg

“Без мови не може бути держави, бо мова це первинно. Як територію потрібно захищати, так і мову” — зазначила майстриня по плетінню сіток.

Кiлькiсть переглядiв: 27