/Files/images/7_1_fon_dlja_svadebnoj_knigi_attach.jpg

13 порад, щоб читати більше

1. Любити читати. Це найабстрактніша порада, але вона є підставовою і надважливою. Бо коли любиш якусь справу, то на неї завжди знайдеться час. Вона не обтяжуватиме, а приноситиме радість. І завжди буде пріоритетною. Врешті, заявки, мовляв, немає часу на читання означають лише одне: що це не пріоритет. Відомо, час на щось — це виключно питання пріоритетів.

2. Завжди мати книгу під рукою. Або передбачити для різних випадків і ситуацій книжку. Стоїш в черзі, довго чекаєш на зустріч, їдеш кудись далеко в транспорті, засмагаєш, не можеш заснути врешті.

3. Вибір книг. Мати домашню бібліотеку. Або знати дорогу до громадської бібліотеки. Або мати друзів, у яких можна позичати. Тобто завжди мати вибір, що почитати. Бо якщо під рукою немає книги, то під руку одразу потрапить фейсбук чи ще щось інше…

4. Соціальні мережі. Вийдіть з них, відключіть усі сповіщення. І матимете багато часу, спокійного часу на читання. Адже за годину-дві зависання у фейсбуці, інстаграмі чи в інших мережах можна прочитати чимало сторінок, а то й одну якусь невеличку книжечку.

5. Книжкове середовище. Онлайн чи офлайн. Це дуже важливо, бо: ви дізнаєтеся, що цікавого читають інші; ви обмінюєтеся враженнями; ви дізнаєтеся про книжкові новинки; ви можете отримати цікаві поради; врешті ви маєте нагоду висловитися про прочитане. Це все неабияк надихає. Тобто ви не почуватиметеся самотньо, навіть коли залишатиметеся наодинці з книжкою.

6. Враження. Пишіть чи говоріть про свої враження від прочитаного. Це мотивує читати ще, ділитися досвідом з іншими, дискутувати і сперечатися. Тобто творити живе спілкування про книжки.

7. Участь у книжкових марафонах та конкурсах. Ніщо так не мотивує, як участь у якомусь змаганні, жага до перемоги. Так, ви будете читати, наприклад, на кількість, або будете читати, щоб отримати якусь книжку в подарунок. Але ви будете читати. І в тому випадку засіб для вас стає метою…

8. Заходьте у бібліотеки та книгарні. Просто ходіть, гортайте книжки, доторкайтеся до них. Зараз видають такі шикарні книжки, що від одного доторку отримуєш естетичне задоволення. Це зробить свою справу…

9. Читайте різноманітну літературу. Художню сучасну, класику, дитячу, підліткову, нон-фікшн, детективи, історичну… Не зациклюйтеся лише на одному жанрі чи ще гірше авторові. А чергування допомагає розвантажитись, урізноманітнити ваше мислення та збагатити чимось новим. Тобто не варто себе обмежувати.

10. Виділіть конкретний час в добі виключно на читання. Зранку за кавою, в транспорті на роботу, на обідній перерві, після роботи, перед сном. Доба має 24 години, з яких на читання можете виділити бодай півгодини. І маленькими, але регулярними кроками ви долатимете гори книг. Бо режим стає звичкою, звичка — необхідністю, необхідність — залежністю. А це те, що нам потрібно. Тож не помітите, як самі будете здивовані.

11. Сторінковий або часовий мінімум. Деякі мої знайомі ставлять собі за вимогу прочитати за день, наприклад, 50 сторінок. І не ляжуть спати, допоки цей мінімум не виконають. У мене такого мінімуму немає, але я собі постановляю максимально використовувати для читання час на вихідні. Це також добряче мотивує.

12. Не дочитуйте. Якщо книжка нудна чи нецікава, кидайте її. Кому потрібні ваші страждання… Такі книжки лише знеохочують читати взагалі. Натомість цікава книжка запалює до читання ще більше.

13. Читайте з кимось. Тобто читайте паралельно з другом, подругою, чоловіком чи дружиною, колегою по роботі чи фейсбучним френдом якусь одну книжку. Щоб першим її прочитати, щоб обговорити, щоб подискутувати. Будь-що. Але це створюватиме певний дискурс, атмосферу та навіть психологічну підтримку…


Тобто це все такі маленькі хитрощі — як перехитрити свою лінь, “відсутність часу” чи що там ще ви собі придумали. Спробуйте скористатися цими порадами і пам*ятайте, головне — аби щодня в світі ставало на одну непрочитану книжку менше. Приходьте до нашої бібліотеки і ми Вам завжди допоможемо у виборі!

Кiлькiсть переглядiв: 1056