Структурна схема Богуславської ЦБС


/Files/images/novinki/структура.png

Директор ЦБС - Добровольська Галина Степанівна - розпочала свою трудову діяльність у цій сфері ще у 1985 році в Хохітвянській сільській бібліотеці-філії. У 1988 році була переведена до районної бібліотеки у відділ організації, зберігання та використання книжкових фондів Богуславської ЦБС, а з 2006 року очолила методично-бібліографічний відділ. Г.С.Добровольською були створені різноманітні за тематикою і досить змістовні методичні матеріали, що стало значним внеском в удосконалення і розширення інформаційних ресурсів бібліотеки. У 2013 році – призначена на посаду директора Богуславської ЦБС.

/Files/images/P9301416.JPG

Методично-бібліографічний відділ - Цей відділ здійснює організаційно-методичне керівництво всіх бібліотек району. Проводить роботу з кадрами ЦБС, організовує навчання бібліотечних працівників, вивчає і впроваджує передовий бібліотечний досвід, веде інформацій­ну та довідково-бібліографічну роботу, видає рекомендаційні списки літератури, розробляє сценарії заходів соціокультурної діяльності, займається вивченням та систематизацією краєзнавчих матеріалів, видавничою діяльністю інформаційно-бібліографічних, рекомендаційних та бібліографічно-фактографічних покажчиків: «Богуславщина: літопис подій», «Нові книги», «Червона книга Богуславщини», «З тривогою та надією: екологія Богуславського краю», «З любов’ю до отчого краю: багатобарвний світ письменників Богуславщини»; різноманітні літературні та мистецькі портрети: «Вона в поезії природи намалювала вічний світ» (до 65-річчя від д.н. Л.С.Силенко), «З піснею через світ» (до 140-річчя від д.н. О.А.Кошиця), «Я з цих країв! Я син цього народу…» (до 60-річчя від д.н. В.Я.Василенка), «Мадонна із Надросся…» (до 70-річчя від д.н. Т.С.Сінченко), «Українська зірка на пітерському небосхилі» (до 60-річчя від д.н. В.Іващенка), «Мене не вабить висота, тож не грозить падіння…»(Красицька (Сторчак) Галина Федорівна); історико-краєзнавчі нариси: «У бронзі, у граніті, у серцях: без права на забуття» (до 70-ої річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 р.р.), «Богуслав – Афганістан: біль і пам'ять» (до 25-річниці виведення Радянських військ із Афганістану), «Меморіальні дошки на території Богуславського району» та інші.

Відділ обслуговування читачів - розділено на абонемент видачі літератури та читальний зал. Двері бібліотеки завжди гостинно відкритті для різних категорій читачів - це учні шкіл та училищ, студенти ВУЗів, робітники, підприємці, пенсіонери, службовці, інтелігенція. Тут відкритий доступ до літератури, а документний фонд бібліотеки розкритий змістовними, професійно розкритими, розгорнутими книжковими виставками: «Україна сьогодні: погляд у минуле з думкою про майбутнє», «Слово, дума, пісня Кобзарева – ви окраса й суть цього життя», «Мистецький вінок України», «З народного напившись джерела», «Священний край! Тут наша доля, серце і душа», «Молодь нового тисячоліття: проблеми, захоплення, інтереси», «З джерел Росянської землі», виставка-інсталяція «З тобою краю Богуславський, я йшов дорогами війни» та багато інших. Читальний зал бібліотеки - це осередок довідкової літера­тури, тут зібрані енциклопедії, довідники, словники, літературознав­чі видання, періодика. Також надаються читачам довідки, інформації та різноманітні консультації.

/Files/images/P5191199.JPG

Відділ організації, використання, комплектування та обробки книжкових фондів - займається оформленням замовлень на літературу, періо­дичних видань, обробляє одержану літературу, складає і веде каталоги на весь книжковий фонд району, розподіляє нові надходження між струк­турними підрозділами ЦБС. Також тут проводиться видача книг з єдиного фонду ЦБС по вимогах читачів, здійснюються тематичні підбірки на замовлення сільських бібліотек-філій, проводяться переобліки книжкових фондів всіх структурних підрозділів, обслуговуються читачі по міжбібліотечному абонементу. У відділі зосереджено фонд аудіовізуальних матеріалів.

/Files/images/P5191205.JPG

Сектор рідкісної книги - налічує більше 2 тисяч найцікавіших екземплярів. Тут можна побачити зібрання творів Кобзаря 70-х років, мініатюрні книги різних років видання, які за розміром не більші за сірникову коробочку, казки для дітей, видані у воєнні часи, видання творів Некрасова датоване 1900 роком, твори Державіна, видані у 1866 році, Біблія (1897р.), зібрання колгоспно-виробничої бібліотеки, якої нема більше ніде в області, перше видання Великої Радянської Енциклопедії, починаючи з 28-ого тому та багато-багато іншої цікавої літератури.


Інтернет-центр - надаються послуги ксерокопіювання, друку, сканування, відеодзвінків по Skype, приймання оголошень в Інтернеті. В читальній залі також є вільний доступ до Інтернет мережі, Wi-Fi zone.

Відділ обслуговування дітей ЦРБ - знаходиться в приміщенні Будинку школяра. Тут проводиться обслуговування понад 2000 читачів-дітей нашого міс­та. До їхніх послуг великий книжковий фонд, який складає 31,2 тис. примірників та задовольняє запити користувачів, також 2 комп’ютери, які під’єднані до мережі Інтернет.

Кiлькiсть переглядiв: 1265