Медична лекція "СНІД - подумай про майбутнє"

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, що відзначається 1 грудня, у читальній залі Богуславської міської бібліотеки відбулася медична лекція «СНІД – подумай про майбутнє». Лектор - директор Миронівської філії ДУ "Київський ОЦКПХ МОЗ" Сергій Сергійович Бабій.

/Files/images/2022r_/IMG_20221201_081643.jpg

ВІЛ-інфекція належить до антропонозів (хворіють тільки люди), а джерело інфекції – хворий або вірусоносій. Інфікування відбувається при потраплянні вірусу з інфікованою біологічною рідиною: у кров — через ушкоджену шкіру, слизові оболонки — штучним шляхом (переливання препаратів крові, трансплантація, використання нестерильного інструментарію при маніпуляціях) або природним (статевий або трансплацентарний шлях), у дітей можливе інфікування внаслідок грудного вигодовування.

ВІЛ-інфекція не передається при побутових, виробничих контактах та при звичайному спілкуванні.

Лікар нагадав, що для ВІЛ-інфекції характерний тривалий перебіг хвороби, пов’язаний з прогресуючим зниженням імунітету, розвитком імунодефіциту та приєднанням опортуністичних хвороб (інфекційні, онкологічні захворювання).

Більше мільйона українців не знають, що інфіковані вірусним гепатитом С. А кожен третій ВІЛ-позитивний українець не знає про свій ВІЛ-статус. А поранення, переливання крові та сексуальне насильство, які, на жаль, мають місце в Україні із початком повномасштабного вторгнення російської армії, підвищують ризик інфікування ВІЛ-інфекцією та вірусними гепатитами.

Унаслідок незахищених статевих контактів, особливо тих, які супроводжуються насильством, пошкодженням або зісковзуванням презервативу, через їхню травматичність ризик інфікування зростає.

Також ідеться про інші ризиковані ситуації, зокрема, і контакти під час професійної діяльності: медичні працівники, військовослужбовці, рятувальники можуть мати поранення або мати контакт з кров’ю та іншими біологічними рідинами людей із невідомим ВІЛ-статусом. Також збільшується кількість оперативних втручань, що може призвести до збільшення ризику інфікування ВІЛ та вірусними гепатитами.

Вчасне виявлення вірусів в організмі гарантує найменшу шкоду вашому здоров’ю. Адже що раніше вірус знайдено, то раніше людина потрапляє під медичний нагляд і розпочинає лікування.

Наразі повністю вилікуватися від ВІЛ неможливо. Натомість сучасна антиретровірусна терапія гарантує повноцінне та здорове життя усім людям, які мають ВІЛ.

В Україні тестування на ВІЛ є доступним. Це безкоштовно, безболісно і потребує лише краплі крові та 15 хв вашого часу.

Пройти швидкий тест на ВІЛ можна безоплатно у свого сімейного лікаря. Скористатись опцією швидкого тестування можна також на базі громадських організацій.

Зробити швидкий тест на ВІЛ можна також у найближчому Центрі СНІДу чи кабінеті Довіри, у закладі охорони здоров’я України, що надає медичну допомогу в рамках 13 пакетів програми медичних гарантій, у тому числі амбулаторну та стаціонарну медичну допомогу.

Лікар відзначив провідні принципи захисту себе від ВІЛ/СНІД:

— не вживати наркотики;

— уникати незахищених статевих контактів;

— уникати проведення таких маніпуляцій, як пірсинг, татуювання, якщо немає впевненості, що для цього використовується стерильний інструментарій;

— користуватись індивідуальними предметами особистої гігієни (прибори для гоління, манікюру, педікюру).

Бережіть себе, піклуйтеся про ближніх.

Кiлькiсть переглядiв: 55